Kas eestlaste alkoholiturism Helisngisse?
Kodus midagi ei müüda ja üle pika aja on mõtet, midagi Soomest kaasa osta.
Maailm on kummaline.
Vabadusest majanduses, poliitikas, maailmas ja isegi Eesti Vabariigis läbi diskussiooni ja mõttearenduse, paljastades silmakirjalikust ja topeltmoraali.
Sildid: kodanikuühiskond, politsei, pronkssõdur, Venemaa
"Even apart from the instability due to speculation, there is the instability due to the characteristic of human nature that a large proportion of our positive activities depend on spontaneous optimism rather than mathematical expectations, whether moral or hedonistic or economic. Most, probably, of our decisions to do something positive, the full consequences of which will be drawn out over many days to come, can only be taken as the result of animal spirits - a spontaneous urge to action rather than inaction, and not as the outcome of a weighted average of quantitative benefits multiplied by quantitative probabilities."Eesti viimaste aastate majanduskasv põhineb paljuski eestlaste tuleviku ootustel, mida siiani on tagant utsitanud kohati õigustamatult kõrge optimism enda ja Eesti tuleviku perspektiivide osas Euroopa Liidus.
Sildid: majanduskasv, pronkssõdur
Kaalukaim argument pronkssõduri teisaldamise poolt on minu arvates aga just see, et kui pronkssõdur praegu paigale jätta, siis võib Eesti valitsus kaotada nii rahvusvahelise kui ka kodumaise tõsiseltvõetavuse.Andres Laiapea Infopartisanis. Ja tõsi ta on. Nüüd juba enam kui aasta eestlasi meedias kummitanud monument on pälvinud piisavalt palju tähelepanu, et selle lihtsalt sinna jätmine - kogu teemale käega löömine - näeks eriti selgrootu ja lömitav välja.
Sildid: infopartisan, pronkssõdur
A new report - commissioned by McDonalds - has shown that 59 percent of personnel managers consider the experience gained from a job with the global fast food chain more beneficial than a term spent studying political science.Artiklis saab kriitika osaliseks ka Rootsi haridussüsteem, mis ei panusta piisavalt kutseõppele, ja noorte nõudmised palgale, mis kohati on ebarealistlikult kõrged. Tõenäoliselt on siit võimalik tõmmata paralleele ka Eestiga, kuid pajude noorte õpingute kõrvalt töötamist tasuks küll pigem kiita kui laita.
. . .
The managers surveyed were overwhelmingly in favour of young people finding their way into the labour market at the earliest possible opportunity: 85 percent said that job seekers had satisfactory levels of education but lacked practical experience; 91 percent believed that a lack of work experience made it more difficult for many young people to get a job.
Unions fared badly, as they have done in previous surveys by SOM. 41 percent had little or very little confidence in the labour organizations, while only 21 percent had great or very great confidence.Huvitav, miks see küll nii on?
Sildid: ametiühingud, haridus, Rootsi
"Everything else is forgotten: the capacity to think, to write, to be logical, to get along with people," said Mohandas Pai, human resources chief for Infosys Technologies Ltd., the software giant that built and runs the Mysore campus for its new employees.Sealt, kus Indias avaliku sektori võimalused lõppevad, läheb edasi erasektor, mis panustab üha suuremaid ja suuremaid summasid kvalifitseeritud tööjõu koolitamisele. Millises ulatuses ja kui mitmesaja miljoni dollari eest võib lugeda juba artiklist. Üks on aga kindel: haritud ja töökatest indialastest on meile kõigile kasu.
The result is smart, well-educated people who can have trouble with such professional basics as working on a team or good phone manners.
In early April, Ghosn was in India to inaugurate a plant in Nashik jointly run by Renault and Indian carmaker Mahindra & Mahindra (MAHDY) that will produce an economy car called the Logan. The base model will cost $9,700, but Ghosn also hopes to launch an ultra-cheap model in India—that will retail for about $3,000—later in the decade.Artiklis ei ole sellest küll juttu, kuid ega nende odavate autode turvavarustus ei ole kõige rikkalikum ning tõenäoliselt Euroopa või USA standarditele vähemalt esialgu erilist rõhku ei panda. Võiks arvata, et tegu on inimeste elude ohtu seadmisega, kuid samas on aeg näidanud, et mida turvalisemad on autod, seda suuremaid riske võtavad juhid. Kui ikka tõsise vigastuse või surma tõenäosus on väike, siis kipub juhi jalg gaasipedaalile natuke kõvemini vajutama.
. . .
Tata has audacious plans for a four-door, 33 horsepower engine that will go for $2,500 when launched in 2008. If it takes off, India's car sales could easily surpass 6 million units later in the decade.
Sildid: autotööstus, haridus, India, inimpotentsiaal, müüt
Ära palka ajakirjanikke, vaid majanduse, juura, arstiteaduskonna, sotsiaalteaduskonna jne lõpetajaid. Neile saab kirjutamist õpetada, ajakirjanikele mingi valdkonna peensuste selgeks tegemine on raske või üldse võimatu. Konkurents kõiksugu majandusspetsialistidele on ju tugev? Kindlasti laekuks palju cv-sid. Paljud noored on omandanud teadmised välismaal, paljudel on mitmeaastane kogemus ärimaailmast. Oleks paju huvitavam lugeda asjatundjate vaadetest eesti majandusele, kui generalistidest ja humanitaarse taustaga ajakirjanike sisuta üldistusi.Toivo kirjutab sellest, mida tema soovitaks meediaärisse sisenevale Oliver Kruudale. Toivol on ka teisi mõtteid, millest nii mõnigi mõjuks vägagi kosutavalt kohalikule meediamaastiklule.
Sildid: ajakirjandus, Kruuda, meediaäri
Eighteen mathematicians spent four years and 77 hours of supercomputer computation to describe this structure, with the results unveiled Monday at a talk at the Massachusetts Institute of Technology.Artiklist leiab ka pildi sellele abstraktsuses kohta, kuid sõnades seda kirjeldada on keeruline. Samas mõned füüsikud ikkagi üritavad seda kujundit kirjeldada, kuid ega nemadki suuda leida paremaid sõnu kui: "It’s some sort of curvy, torus type of thing!"
Sildid: many eyes, sümeetria, visualiseerimine
Alandi juhtis tähelepanu ühele väga tõsisele probleemile, mis ei puuduta tegelikult ainult ajakirjanikke, vaid kõiki avalikke ajaveebe pidavaid isikuid. Nagu hiljuti üht temaga seotud teemat kommenteerides märkisin: kui ajaveebile on võimaldatud vaba juurdepääs, siis asub see juba definitsiooni kohaselt avalikus internetiruumis. Loomulikult ei saa tahta, et eraviisiliselt peetavates ajaveebides järgitaks tingimata ajakirjanduseetika koodeksis toodud reegleid (ajaveeb on vaid tehniline vahend, nagu trükkipress), mida ajakirjanikud ei järgi alati isegi oma kutsetöö käigus, kuid avalikku ajaveebi pidades tuleks pidada meeles, et see ON avalik.Andres arendab teemat edasi ühe hiljutise huvitava näite varal, millega saab põhjalikumalt tutvuda tema postitust lugedes. Soovitan. Küll aga väärib üks lõik tema postituse lõpust eraldi tsiteerimist:
Minu meelest on suuremad eestikeelsed meediakanalid selgelt vasakule kaldu (rääkigu neis töötavad vasakpoolitsevad ajakirjanikud üksteisele jagatavates intervjuudes objektiivsusest või mitte) ja kui mul kunagi suuremal hulgal aega üle jääb, siis kavatsen seda sisuanalüüsi abil tõestada. Tegelikult oleks Eestis vaja mõnda sellist organisatsiooni nagu Accuracy In Media, mis tegelekski sellega, et juhib tähelepanu ajakirjanduse kallutatusele.Minu arvates on objektiivsuse taga ajamine ajakirjanduses suht lootusetu tegevus, eriti kui seda teevad väga tugevate ideoloogiliste eelarvamustega inimesed nagu Arni Alandi, kes kipuvad teistsuguseid seisukohti kui nad on põhjalikult (minu arvates) argumenteeritud lihtsalt ignoreerima, sest need ei lähe nende maailmavaatega kokku.
Sildid: ajakirjandus, infopartisan, objektiivsus, Punane Hanrahan
"The Earth cannot wait 60 years," he said at the news conference. "I want a future for my children and my children's children. The clock is ticking."Auhinnale on tekkinud ka oma lehekülg, mis esialgu on pealiskaudne ja sisaldab vähe täiendavat informatsiooni.
He said if the planet was to survive, it was vital to find a way of getting rid of the greenhouse gas carbon dioxide.
He said he believed offering the $25m (£12.5m) Earth Challenge Prize was the best way of finding a solution.
Overseeing the innovations are James Hansen, the noted climate scientist and head of the Nasa Institute for Space Studies; the inventor of Gaia theory James Lovelock; UK environmentalist Sir Crispin Tickell; and Australian mammalogist and palaeontologist Tim Flannery.
They are looking for a method that will remove at least one billion tonnes of carbon per year from the atmosphere.