kolmapäev, oktoober 27, 2004

Philip K. Dick ennustas

Järgnevad ennustused on tehtud 1981. aastal Philip K. Dicki poolt ning ilmusid esimest korda raamatus The Book of Predictions

1985
By or before this date there will be a titanic nuclear accident in either the USSR or in the United States, resulting in the shutting down of all nuclear power plants.

1989
The United States and the Soviet Union will agree to set up one vast metacomputer as a central source for information available to the entire world; this will be essential due to the huge ammount of information coming into existence.

1995
Computer use by ordinary citizens will transform the public from passive viewers of TV into mentally alert, highly trained, information-processing experts


Tõenäoliselt pole absurdsemad ennustused pooltki nii huvitavad kui need, mis on väikse kohendamise abil peaaegu tõesed. Huvitav on see, et Dick tajus ära mõned trendid, kuid tegelikusest on need tsentraliseeritumad ja paindumatumad. Reaalsus võimaldab suuremat variatsiooni, kui enda ajas kinni olev inimene suudab endale teadvustada.

4 Comments:

Blogger Jaan said...

Hmmm... eks kõik sõltub sellest millise vaatenurga alt asjale läheneda ning kuidas tõlgendada. Kui horoskoopi lugeda, siis võib ka sealt leida nii mõndagi, mis tundub tõene.

Paar kriitilist lauset Dick'i ennustustele: Sellist tuumakatastroofi ei ole olnud. Kuigi Tshernoobelis oli suur katastroof, ei olnud ta maailma mastaabis sugugi nii suur... pigem võimendas seda salastamine ja poliitilised pinged. Tuumajaamu ehitatakse aga pidevalt juurde, isegi meie põhjanaabrid ehitavad uut tuumaelektrijaama.

USA ja Venemaa ei ole teinud mingit ühist superarvutit. Sellist asja ei ole olemas. Internetiga ei tasuks seda siinkohal võrrelda, sest see ei ole mingi superarvuti, vaid arvutivõrk, mis ei ole tsentraliseeritud ei "Nõukogude Liidus" ega USAs.

Viimane ennustus tundub kõige usutavam, kuid siiani ei ole tõelist läbimurret tulnud. Minu vaatluste kohaselt on ikkagi rohkem passiivseid TV vaatajaid kui neid hästi-koolitatud informatsiooni töötlejatest eksperte. Võib-olla on see ennustus reaalsusele 10-15 aasta pärast lähemal, kui praegune MSNi generatsioon suureks kasvab.

12. november 2004 21:22  
Blogger Jüri Saar said...

Mõned loevad horoskoope, teised jälle ennustusi :)

Mulle lihtsalt meeldib see mõte, et PKD ennustused on nagu alternatiivne reaalsus, kus NSVL ei lagunenud ära või interneti asemel oli üks suur keskarvuti, millega ühendatud terminalid või viimane, mis sisuliselt tähendab blogimist! Sealt on võimalik enda reaalsus ära tunda.

Mis tuumajaamadesse puutub, siis minu arvates võiks ühe nendest uuematest "pebble tech"tuumajaamadest ka Eestisse ehitada.

13. november 2004 00:23  
Blogger Jüri Saar said...

Link!

http://www.wired.com/wired/archive/12.09/china.html

13. november 2004 00:24  
Anonymous Anonüümne said...

runescape money runescape gold runescape money runescape gold wow power leveling wow powerleveling Warcraft Power Leveling Warcraft PowerLeveling buy runescape gold buy runescape money runescape items runescape gold runescape money runescape accounts runescape gp dofus kamas buy dofus kamas Guild Wars Gold buy Guild Wars Gold lotro gold buy lotro gold lotro gold buy lotro gold lotro gold buy lotro gold runescape money runescape power leveling runescape money runescape gold dofus kamas cheap runescape money cheap runescape gold Hellgate Palladium Hellgate London Palladium Hellgate money Tabula Rasa gold tabula rasa money lotro gold buy lotro gold Tabula Rasa Credit Tabula Rasa Credits Hellgate gold Hellgate London gold dofus kamas buy dofus kamas wow power leveling wow powerleveling Warcraft PowerLeveling Warcraft Power Leveling World of Warcraft PowerLeveling World of Warcraft Power Leveling runescape power leveling runescape powerleveling eve isk eve online isk eve isk eve online isk 血管瘤 肝血管瘤 音乐剧 北京富码电视 富码电视 富码电视台 7天酒店 7天连锁酒店 7天连锁 自清洗过滤器 过滤器 压力开关 压力传感器 流量开关 流量计 液位计 液位开关 温湿度记录仪 风速仪 可燃气体检测仪 宿县最帅的胖子

3. detsember 2007 07:45  

Postita kommentaar

<< Home