neljapäev, mai 26, 2005

Ära tuli - mis edasi saab?

Nüüd on siis teada, et ka eraisikute suhkruvarud lähevad samuti trahvi alla. Postimees vahendab:
Euroopa Liidu suhkrukomitee kinnitas täna Eesti üleliigse suhkruvaru suuruseks 91.464 tonni, mis tähendab, et Eesti eratarbimist puudutavad vastuväited jäeti arvestamata. Eesti kavatseb otsuse Euroopa Kohtusse kaevata.
Mina suhkrut ei varunud enne Euroopa Liiduga liitumist, miks kuradis pean ma nüüd mingit trahvi maksma - isegi kui kaudselt läbi maksude? Mul ei ole mingit soovi ametnike idiootsust kinni maksta. Las nemad maksavad!

Ettevõtjaid milleski süüdistada on kohatu. Nad käitusid täpselt nii nagu vaja, et hoida ka enda toodete hinnad madalad, millest meil kõigil on ainult võita. Nad ei teinud midagi ebaseadusliku või isegi ebaeetilist. Kehtestada ettevõtjatele tagantjärgi mingeid trahve on aga absurdne ning väljaspool igasugust õigusriigi kontseptsiooni. Ma loodan, et nad selle küsimuse kohtus vaidlustavad ja võidavad.

Mind huvitab väga, kuidas ajakirjanikud selle teema üles võtavad, sest näiteks Ester Tuiksoo esinemine mõned hetked tagasi ETV's oli häbematult ülbe ja üleolev, küsimused temale aga mannetud. Kuna tegu oli Aktuaalse Kaameraga, siis on seal kindlasti omad ajalised piirangud, kuid kirjutavalt pressilt tahaks küll natuke teravamat lähenemist.

Tuiksoolt ootan tagasi astumist, Isamaliidult ja Sotsiaaldemokraatidelt teema esile tõstmist riigikogus, kui nad üldse mingid tõsiselt võetavad erakonnad tahavad olla.

Suhkrutrahviga võib aga tõenäoliselt Euroopa Liidu põhiseadusliku leping referendumi lootused Eestis maha matta, sest tulemus on alates tänasest tõenäoliselt "ei".

Aga mind ikkagi huvitab mida teemat käsitlev komisjon riigikogus asjast ametlikult arvab.

3 Comments:

Blogger Paul said...

Eks jälle toimib nn."suurte arvude seadus", kus ametnike või poliitikute mingi seitsme või seitsmekümne tuhande krooni raiskamine või varastamine leiab väga ja väga karmi hukkamõistu nii ajakirjanike, kui kodanike poolt, aga seitsesada miljonit krooni nagu polekski miskit erilist...!!!??

26. mai 2005 22:12  
Blogger BC said...

meenub varem kuuldud aga eile taas meeldetuletatud lugu:

Algaja Maailmadiktaator:
'Kui ma Maailmadiktaatoriks saan, siis ma tapan ära 7 miljonit juuti ja ühe arsti.'

Pealtkuulaja: 'Aga miks arst?'

Algaja Maailmadiktaator:
'No näed, ma ütlesin kohe, et kedagi ei huvita need 7 miljonit juuti.'

27. mai 2005 02:09  
Blogger aubout vita said...

Olen Mavis Calos, esindaja Aiicco kindlustus plc, anname välja laenu individuaalsed erinevused usalduse ja au. anname laenu intressimääraga 2%. kui olete huvitatud võtke meiega ühendust selle ettevõtte e-post: (maviscalos_laen_laenamine@outlook.com) nüüd jätkata oma laenu üleminekudokumendi ok. kui teil on vaja laenu, et luua ettevõtte või kooli te olete väga teretulnud Aiicco kindlustus plc. Võite meiega ühendust võtta ka selle e-post: (amaah.credit.offer@gmail.com). saame üle kanda summa, mida taotletakse enne nädalas.

Я Мэвис Калос, представитель Aiicco страховой PLC, мы выдаем кредит на индивидуальных различий с доверием и чести. мы даем кредит по ставке 2%. если вы заинтересованы любезно связаться с нами по этой электронной почты компании: (maviscalos_laen_laenamine@outlook.com) в настоящее время приступить с кредита документа о передаче ок. если вам нужно кредит создать компанию или школу, Вы очень добро пожаловать в Aiicco страховой ПЛК. Вы также можете связаться с нами по этой электронной почте: (amaah.credit.offer@gmail.com). мы можем перечислить любую сумму вы запросили для до недели.

14. jaanuar 2015 20:06  

Postita kommentaar

<< Home