pühapäev, november 06, 2005

Kui Rootsis raha enam laiali ei veeta

Mitte just iga päev ei juhtu, et poes soovitatakse sularaha asemel hoopis kaaridga maksta, kuid just seda soovitavad täna ja tõenäoliselt ka järgmise paari päeval jooksul päris mitmed poed Rootsi suuremates linnades. Milles asi? Rootsi uudiseid inglise keles vahendav The Local kirjutab:
Security vans in Gothenburg, Malmö and Stockholm were not operating on Friday morning, after a violent robbery in Bohuslän prompted drivers to refuse to work without police escorts.

The security representative at the Transport union said that the vehicles would be out of action until further notice, prompting fears of a cash shortage in Sweden's main cities and increased risk of robberies as cash accumulates in major stores.
Kuna poed ei soovi enda röövimise tõenäosust tõsta, siis viiakse sularaha järjekindlalt panka ja poodidesse jäetakse võimalikult väiksed summad. Tulemuseks on see, et järgmisel päeval ei pruugi klientidele enam väiksemaid kupüüre tagasi anda olla.

Kuna Lundi varustavad sularahaga Malmöt teenindavad autod, siis oli ka minu poolt külastatava poe kassa juures väljas silt, et "võimaluse korral makske kaardiga kui teil just täpset raha pole, sest meil ei pruugi olla raha teile tagasi anda!"

3 Comments:

Blogger Peeter Marvet said...

A oskad sa seletada, miks "teil seal" neid panga-auto-röövimisi nii kuradima palju on? Meenub, et inkassaatorid on vist pikemat aega olnud relvata...

6. november 2005 20:53  
Blogger Jüri Saar said...

Nagu enamus selliste juhtumite puhul on ka siin tegu mitmete asjade kokku sattumisega:

1. Autod, millega raha veetakse/kogutakse pole soomustatud ja tõesti, valvurid/inkassaatrodi pole relvastatud.

2. Rootslastele meeldib uskuda, et kuritegevus pole Rootsis mingi probleem - elu on jätkuvalt sama ilus ja ohutu nagu 1970.ndatel, kuigi tegelikult on mõned kuriteo liigid Rootsis sagedasemad kui USAs:
http://ruljis.leidenuniv.nl/group/jfcr/www/icvs/

Muide, kui statistikat vaadata, siis USAs kuritegevus näib langevat, Rootsis aga tõusvat.

3. Karistused on röövide eest tagasihoidlikud, samas kui politsei effektiivsus on üha rohkema ja rohkem tõusmas päevakorda. Seega, isegi kui sa röövid kedagi, siis tõenäosus, et sind tabatakse kui sa pole kedagi tapnud on väike ja isegi kui satud vangi, siis lühemaks perioodiks "puhkusele".

Isegi poliitikud ei usu enam, et politseile saab eriti loota nagu selgus mõni kuu tagasi, kui Rootsi ase peaminister pärast intervjuu lõppu mõned lohakad kommentaarid lendu laskis:
http://www.thelocal.se/article.php?ID=2116&date=20050920

6. november 2005 21:32  
Anonymous Anonüümne said...

runescape money runescape gold runescape money runescape gold wow power leveling wow powerleveling Warcraft Power Leveling Warcraft PowerLeveling buy runescape gold buy runescape money runescape items runescape gold runescape money runescape accounts runescape gp dofus kamas buy dofus kamas Guild Wars Gold buy Guild Wars Gold lotro gold buy lotro gold lotro gold buy lotro gold lotro gold buy lotro gold runescape money runescape power leveling runescape money runescape gold dofus kamas cheap runescape money cheap runescape gold Hellgate Palladium Hellgate London Palladium Hellgate money Tabula Rasa gold tabula rasa money lotro gold buy lotro gold Tabula Rasa Credit Tabula Rasa Credits Hellgate gold Hellgate London gold dofus kamas buy dofus kamas wow power leveling wow powerleveling Warcraft PowerLeveling Warcraft Power Leveling World of Warcraft PowerLeveling World of Warcraft Power Leveling runescape power leveling runescape powerleveling eve isk eve online isk eve isk eve online isk 血管瘤 肝血管瘤 音乐剧 北京富码电视 富码电视 富码电视台 7天酒店 7天连锁酒店 7天连锁 自清洗过滤器 过滤器 压力开关 压力传感器 流量开关 流量计 液位计 液位开关 温湿度记录仪 风速仪 可燃气体检测仪 宿县最帅的胖子

3. detsember 2007 07:32  

Postita kommentaar

<< Home