esmaspäev, oktoober 08, 2007

Neli Ekspressi @rvamust

Olen viimaste kuude jooksul kirjutanud üht-teist ka Ekspressi veebi ja kuna ise tahaks ka kunagi neid lugusid üles leida, siis mõtlesin, et koondaks seni Vabalogis mainimata lood ühte postitusse ja lisaks mõned "behind the scenes" kommentaarid.

Uus Sakala või Viru poeg – investeerida või mitte? - eelmisel nädalal tuli Riigikohtu otsus ja just õigel ajal, et üks lugu kirjutada. Mõeldud, tehtud. Jäin kirjutatuga suht rahule ja saatsin ära, kuid suur oli minu üllatus kui Askur teatas, et mul on üht-teist vist märkamata jäänud. Selgus, et ajakirjanikud olid natuke liiga entusiastlikult õiguse arendajatele andnud ja mina sellest lähtuvalt ka kirjutasin. Tegelikus oli loomulikult natuke nüansirikkam, mis tähendas mõningast ümber kirjutamist ja toimetamist. Hea, et Askur puudustele tähelepanu juhtis ja samas tõestas vähemalt minu jaoks, et blogide kõrvale jäävad veel tükiks ajaks toimetatud veebiväljaanded.

Euroopa Liit - igavesti virelev, lõpmatult silmakirjalik - blogis kirjutades on see eelis, et väga laia lugejaskonnani sinu kirjutatu ei pruugi jõuda ja seeläbi jääb märkamata ka valdkonnast rohkem teadvatel inimestel. Euroopa Liit on aga üks selliseid teemasid, kus ei ole palju vaja selleks, et ka siin palju kurdetud pealiskaudsusega ise särada. Üks kommentaar oli sedavõrd konkreetne, et ei jäänud muud üle kui tunnistada enda vigu. Samas ei midagi katastroofilist, mida peaks häbenema.

Terror ja vägivald Riiklikus Eksamikeskuse - pean tunnistama, et pilkude püüdmise kohalt pole minu pealkirjastamise oskused just kõige paremad. Õnneks tuleb päris originaalseid lahendusi Ekspressi inimestelt ja nii ka selle loo puhul. Muide, originaaltekst oli umbes lehekülje jagu pikem kui lõpuks veebi jõudis, kuid lühendatud versioon on lugejasõbralikum. Mind üllatasid ka selle loo kommentaarid, mis olid praeguse korra suhtes üpris vaenulikud. Tegu on ka looga, mis räägib minu isiklikust kogemusest ja seda ei leia Vabalogist just eriti tihti.

Šokeerivalt lihtne lahendus sundüürnikele - majutusvautšerid - üks nendest lugudest, millega ma kõige rohkem rahul olen, sest majutusvautsheritest pole Eestis sundüürnike probleemi lahendamise kontekstis varem juttu olnud. Õnnestus ühendada USA's läbi näritud, kuid poliitilise toetuseta jäänud ettepanek Eesti konteksti panna. Siiani ei mõista, miks keegi teine seda ideed pole rohkem välja käinud. Ühtlasi on see plaanis taolise struktuuriga lugusid rohkem kirjutada.

Millest on plaanis edaspidi kirjutada? Rohkem majandusest ja ettevõtlusest, kuid eelkõige lähtudes päevakajalistest teemadest. Euroopa Liit on vaatamata kõigele huvitav teema nagu ka kaitsepoliitika, mis kindlasti kirgi kütab.

Sildid:

6 Comments:

Anonymous Anonüümne said...

Hei, noorsand!
Eksamikeskuse jutu juures on ELi link. Ühesõnaga, selle apsu võiks likvideerida. Lihtsalt soovitus.

9. oktoober 2007 13:39  
Blogger Jüri Saar said...

Suured tänud. Parandasin õigeks.

9. oktoober 2007 13:47  
Anonymous offf said...

See Sinu v6itlus Eksamikeskuse byrokraatidega oli v2gev!!! Minu lugupidamine.

A.

9. oktoober 2007 23:20  
Anonymous Anonüümne said...

runescape money runescape gold runescape money runescape gold wow power leveling wow powerleveling Warcraft Power Leveling Warcraft PowerLeveling buy runescape gold buy runescape money runescape items runescape gold runescape money runescape accounts runescape gp dofus kamas buy dofus kamas Guild Wars Gold buy Guild Wars Gold lotro gold buy lotro gold lotro gold buy lotro gold lotro gold buy lotro gold runescape money runescape power leveling runescape money runescape gold dofus kamas cheap runescape money cheap runescape gold Hellgate Palladium Hellgate London Palladium Hellgate money Tabula Rasa gold tabula rasa money lotro gold buy lotro gold Tabula Rasa Credit Tabula Rasa Credits Hellgate gold Hellgate London gold dofus kamas buy dofus kamas wow power leveling wow powerleveling Warcraft PowerLeveling Warcraft Power Leveling World of Warcraft PowerLeveling World of Warcraft Power Leveling runescape power leveling runescape powerleveling eve isk eve online isk eve isk eve online isk 血管瘤 肝血管瘤 音乐剧 北京富码电视 富码电视 富码电视台 7天酒店 7天连锁酒店 7天连锁 自清洗过滤器 过滤器 压力开关 压力传感器 流量开关 流量计 液位计 液位开关 温湿度记录仪 风速仪 可燃气体检测仪 宿县最帅的胖子

3. detsember 2007 07:03  
Blogger 123 said...

EVISU
ED HARDY
ed hardy jeans
ed hardy hat
ed hardy tshirt
ed hardy hoody
LRG
RED MONKEY JEANS
BAPE HOODY
EVISU JEANS
wholesale hip hop clothing
hip hop clothing
bathing apes hoodies
coogi jeans
coogi hoody
cheap coogi jeans
coogi jeans for men
coogi jeans for women
coogi
smet tshirt
artful dodger
artful dodger clothing
10 deep clothing
lrg clothing
lrg dead serious hoodies
lrg hoodies
cheap lrg hoodies
Christian Audigier
christian audigier clothing
christian audigier hoody

15. jaanuar 2009 04:42  
Blogger 123 said...

Nike shoe storenike shoes
wholesale nike shoes wholesale nike
nike shoes wholesale jordan shoes
nike jordan shoes very cool
Jordan shoes fans jordan shoes
air jordan shoes love nike air jordan shoes
I love air jordan air jordan shoes too
Some years agonike air jordan shoesbuy jordan shoes from china nike air jordan now I wholesale wholesale air jordan jordan shoes
I really air jordan wholesale become one of shoes man. Wholesale jordan shoeswholesale jordan shoes jordan shoes wholesalejordan shoes wholesale buy cheap nike shoes cheap nike shoes at very cheap price.because we sale
discount nike shoes discount nike shoes
custom air jordan shoes custom air jordan shoes
custom air jordan custom air jordan
discount air jordan shoescustom you
gucci shoes like gucci shoes
wholesale gucci shoes now I wholesale gucci shoesgucci shoes wholesale can suplly gucci shoes and timberland boot timberland boot wholesale timberland boot
wholesale timberland boot cheap timberland boot
timberland boot wholesale wholesale
bape shoes wholesale hip hop bape
wholesale bape shoes bape shoes wholesale
nike shox shoesat discount price
nike shoxnike shox popular in uk
air max air max too
air max shoesair max shoes
nike air maxnike air max series
Cheap nike jordancheap nike jordan shoes
cheap nike air jordan shoes cheap jordan shoes
women jordan shoes specially women jordans
jordans kid jordans shoes
jordan shoes on sale jordanshoes on sale
air jordans here
Nike air max shoesnike air max shoes pls
discount jordan shoesconcact us
custom jordan shoes to buy custom jordans
cheap jordan shoesget cheap jordan shoes
cheap air jordan shoes and cheap air jordan shoes to resell in usa shoes market wholesale shoes in the streeet
wholesale shoes hip hop urban wear
shoes wholesaleshoes wholesale
prada shoes wholesale include prada shoes
prada shoes wholesale prada shoes
wholesale prada shoes bape shoes
bape shoes nike air force ones
nike air force one
wholesale air force one wholesale air force ones
wholesale air force oneswholesale air force one
air force one wholesaleair force one shoes
air force ones wholesalebuy af1 shoes at discount price.

15. jaanuar 2009 04:47  

Postita kommentaar

<< Home