esmaspäev, juuli 03, 2006

Informatsiooni visualiseerimisest, muutuste jälgimisest ajas

Informatsiooni esitamine huvitavalt ja köitvalt on üks suuremaid väljakutseid mitmetes valdkondades, kuid enamasti ei jõuta kaugemale üksluisetest tabelitest ja staatilistest graafikutest. Muutuste tõlgendamine ajas jääb sageli inimese enda mõttetöö ülesandeks, mis põhjustab aga vähemalt esialgsete andmete jälgimisel olukorra, kus nii positiivsed kui negatiivsed muutused jäävad sageli märkamata ja keskendutakse staatilisele võrdlusele ehk ühele kindlale perioodile ajas.

Õnneks on informatsiooni visualiseerimine jätkuvalt arenev valdkond, kus tehakse huvitavaid edusamme, mis võivad staatilisest ja sageli ülikuivast statistikast teha visuaalselt mõjuva ja õpetliku animatsiooni nagu Gapminder.

Ma soovitan kõigil, kes on informatsiooni visualiseerimisest huvitatud või peavad ise informatsiooni klientidele visualiseerima, tutvuda seda tööriista tutvustava videoga, mis demonstreerib nii Gapmideri võimalusi ja Gapmideri loojate visiooni tulevikust, kus avalikesse andmebaasidesse kogunenud informatsioon on automaatselt visualiseeritavas formaadis ning ka otsingute sooritamiseks sobiv.

Kui video vaadatud ja soov ise Gapmideriga proovi teha, siis Google on enda tööriistade hulka arvanud ka Gapminder'i beeta, kus võib muuhulgas uurida ka Eesti positsiooni erinevas statistikas.

Gapmideri võimaluste demonstreerimiseks on nii PC kui Mac'i jaoks aga tehtud eraldiseisev presentatsiooni ÜRO inimarenguaruande statistikast.

Jääb üle loota, et Gapmider ei jää saladuseks vaid leiab laiemat kasutust just õpetajate ja õppejõudude töös.

Mis aga kõige parem, varasem kokkupuude statistikaga ei ole Gapmideri kasutamise eeldus.

3 Comments:

Anonymous paul said...

Vaatasin kogu presentatsiooni ple ja pean ütlema, et päris huvitav ja arusaadav oli. Ainuke probleem, et pisut pikavõitu esitlus.

4. juuli 2006 11:29  
Anonymous Ragnar said...

Mulle meeldis ka see mänguasi :) Tänud lingi eest.

7. juuli 2006 11:33  
Anonymous Anonüümne said...

runescape money runescape gold runescape money runescape gold wow power leveling wow powerleveling Warcraft Power Leveling Warcraft PowerLeveling buy runescape gold buy runescape money runescape items runescape gold runescape money runescape accounts runescape gp dofus kamas buy dofus kamas Guild Wars Gold buy Guild Wars Gold lotro gold buy lotro gold lotro gold buy lotro gold lotro gold buy lotro gold runescape money runescape power leveling runescape money runescape gold dofus kamas cheap runescape money cheap runescape gold Hellgate Palladium Hellgate London Palladium Hellgate money Tabula Rasa gold tabula rasa money lotro gold buy lotro gold Tabula Rasa Credit Tabula Rasa Credits Hellgate gold Hellgate London gold dofus kamas buy dofus kamas wow power leveling wow powerleveling Warcraft PowerLeveling Warcraft Power Leveling World of Warcraft PowerLeveling World of Warcraft Power Leveling runescape power leveling runescape powerleveling eve isk eve online isk eve isk eve online isk 血管瘤 肝血管瘤 音乐剧 北京富码电视 富码电视 富码电视台 7天酒店 7天连锁酒店 7天连锁 自清洗过滤器 过滤器 压力开关 压力传感器 流量开关 流量计 液位计 液位开关 温湿度记录仪 风速仪 可燃气体检测仪 宿县最帅的胖子

3. detsember 2007 07:31  

Postita kommentaar

<< Home