pühapäev, veebruar 19, 2006

Blogosfäär - R.I.P. (1999-2006)?!

Daniel Drezner on kokku pannud põhjaliku postituse viimase nädala jooksul blogosfääri kajastanud artiklitest, mille läbivaks teemaks on blogide marginaliseerumine. Mees ise võtab artiklid kokku lühidalt ja konkreetselt:
1) Not a lot of people will make a living off of blogging; (vaata ka New York Metro artiklit)

2) Power laws create an unequal structure in the blogosphere that gives power to those at the top of the pyramid -- the linkers rather than the thinkers, as it were; (vaata ka Drezneri artiklit-PDF)

3) Blogs will become co-opted by the mainstream media. (vaata ka AlterNet artiklit)

4) There are inherent constraints on the influence of blogs. (vaata ka Financial Times'i artiklit)
Ma ise olen blogidest kirjutanud ühe pikema artikli eelmise aasta septembris, mille lõppu kirjutasin:
Blogi on formaat. Viimase paari aasta jooksul on sellel mõttel üha rohkem peatutud ja blogijate seas on süvenemas veendumus, et mõne aasta pärast enam sõna “blog” ilma mingi lisata praktiliselt ei kasutata. Blogimine sarnaneb üha rohkem arvuti kasutamisele – üldisele tegevusele, mis hõlmab tohutut hulka võimalusi ja vajab täpsustamist.
Tsiteerin seda väikest lõiku sellepärast, et poliitblogide "grand young man" Markos Moulistas ülteb AlterNet'i artiklis midagi väga sarnast:
Markos Moulitsas Zuniga, the founder and primary voice of Daily Kos, thinks the word "blog" is beginning to outlive its usefulness. "A blog is merely a publishing tool, and like a tool, it can be used in any number of ways," he says.
See on hea võimalus midagi Eesti blogosfääri kohta küsida.

Rate.ee'le on lisandunud blogimise võimalus nagu ka Delfi'le ehk eestlasel on blogi täna teha kordades lihtsam kui kunagi varem. Huvita, palju tänaseks eestikeelseid bloge üldse loodud? Kas 10 000 piir on juba lõhki? Kas on alla 40. aastaseid eestlasi, kelle tutvusringkonnas ei ole mõnda blogijat?

Samas on neid bloge, mis minule huvi pakuvad ja mille lugemine tundub ka midagi juurde andvat vähe. Juurde neid tuleb aga jube aeglaselt ning peamisteks kirjutajateks on ajakirjanikud. Kus on värsked hääled ja toored mõtted või on minu enda huvid liiga kitsad?

Kohalik blogosfäär on killustunum kui kunagi varem ja märksa arvamuste rohkem. Homoabielud ja Kadrioru peod on vist kõige suurem debatti allikaks olnud, kuid kui paljudele?

Eesti blogosfääri teema vajab tõsisemat mõttetööd, mille piirkulu ületab kahjuks minu jaoks piirkasulikuse.

2 Comments:

Blogger p said...

ei ole 10 000. blogikataloogis on 500, nendest vast 10% huvitavamad (subjektiivselt, keegi teine valiks teised 10%). delfis ja rates on palju blogisid kus 1-2 postitust.

20. veebruar 2006 19:40  
Anonymous Anonüümne said...

runescape money runescape gold runescape money runescape gold wow power leveling wow powerleveling Warcraft Power Leveling Warcraft PowerLeveling buy runescape gold buy runescape money runescape items runescape gold runescape money runescape accounts runescape gp dofus kamas buy dofus kamas Guild Wars Gold buy Guild Wars Gold lotro gold buy lotro gold lotro gold buy lotro gold lotro gold buy lotro gold runescape money runescape power leveling runescape money runescape gold dofus kamas cheap runescape money cheap runescape gold Hellgate Palladium Hellgate London Palladium Hellgate money Tabula Rasa gold tabula rasa money lotro gold buy lotro gold Tabula Rasa Credit Tabula Rasa Credits Hellgate gold Hellgate London gold dofus kamas buy dofus kamas wow power leveling wow powerleveling Warcraft PowerLeveling Warcraft Power Leveling World of Warcraft PowerLeveling World of Warcraft Power Leveling runescape power leveling runescape powerleveling eve isk eve online isk eve isk eve online isk 血管瘤 肝血管瘤 音乐剧 北京富码电视 富码电视 富码电视台 7天酒店 7天连锁酒店 7天连锁 自清洗过滤器 过滤器 压力开关 压力传感器 流量开关 流量计 液位计 液位开关 温湿度记录仪 风速仪 可燃气体检测仪 宿县最帅的胖子

3. detsember 2007 07:27  

Postita kommentaar

<< Home