laupäev, aprill 29, 2006

RSS Maci'l - muud moodi lihtsalt enam ei saanud

Kunagi eelmise aasta Novembris kirjutasin sellest, miks ma RSS lugejat ei soovi kasutada, kuid pean tunnistama, et teist moodi enam lihtsalt ei jõua. Bloge, mida jälgin on nüüdseks liiga palju ja noh...RSS lugeja on ikkagi kuradi mugav asi.

Viimase paari nädala jooksul uurisin ja testisin natuke põhjalikumalt, mida siis Mac'i omanikele pakutakse. Peab tunnistama, et valik oli laiem ja keerulisem, kui arvata oskasin.

Kuna ma kasutan 95% ajast ainult ühte arvutit, siis ei olnud mul vajadust veebipõhiste lahenduste järgi nagu Bloglines, Rocket RSS Reader, FeedBucket või Google Reader.

Valikut tehes jätsin kõrvale ka programmid nagu Firefox, Thunderbird, OmniWeb või Safari ja keskendusin ainult RSS lugejatele.

Ars Technica'st leidsin hea ülevaate 6 erinevast programmist: PulpFiction, NewsMacPro, NewsFire, Shrook, NewsFan, NetNewsWire. Artiklis leiavad kajastust erinevate lahenduste plussid ja miinused ning kõik programmid saavad ka üldisema hinnangu osaliseks.

Kahjuks (?) on enamus programme siiski ühel või teisel viisil tasulised, kuid seda mitte päris ilma asjata ning proovida saab neist igat ühte. Erandiks on vaid Shrook, mis mõni aeg tagasi tehti tasuta saadavaks.

Täiendava meeldiva üllatuse pakkus ka üks RSS opensource lahendus Mac'ile: Vienna 2.0, mis on elegantselt lihtne ja samuti tasuta.

Minu jaoks jäid lõpuks sõelale 3 lugejat. NetNewsWire, NewsFire ja Vienna, kuid lõpuks otsustasin siiski NetNewsWire'i kasuks, sest NewsFire'i arendaja oli mitmete kasutajatega ülbelt ümber käinud ja Vienna vaatamata enda elegantsele lihtsusele, ei rahulda päris kõiki minu RSS vajadusi.

3 Comments:

Anonymous Anonüümne said...

Mul samuti NetNewsWire. Kasutasin päris pikalt Lite'i aga otsing ja arhiveerimine osutusid mingi hetk vajalikuks. NewsFire Dave Watanabe tundub tõesti natuke jobu olevat - mistahes meilile saadetakse mingi jabur automatiseeritud vastus mis on kahju, sest lahedat tarkvara oskab ta küll luua (Acquisition, NewsFire etc...) NewsFire liides on küll kena aga paljude feedide (mul kokku 43) jälgimisel hakkab ta segama (peab kogu aeg pealkirjadel klikkima).
NetNewsWire on muideks kuni 2.1 ametliku välja kuulutamiseni 19.95 USD mis IMHO ei ole mitte midagi tööriista eest mida iga päev kasutad (ehki mitte otseselt raha teenimiseks)

-filipp

30. aprill 2006 09:02  
Anonymous Anonüümne said...

Ja siin muideks veel üks softijupp millega just eile valmis sain mis laseb lugemata uudised NNW-st otse iPodi peale lasta:
http://www.macupdate.com/info.php/id/21533

3. mai 2006 12:06  
Anonymous Anonüümne said...

runescape money runescape gold runescape money runescape gold wow power leveling wow powerleveling Warcraft Power Leveling Warcraft PowerLeveling buy runescape gold buy runescape money runescape items runescape gold runescape money runescape accounts runescape gp dofus kamas buy dofus kamas Guild Wars Gold buy Guild Wars Gold lotro gold buy lotro gold lotro gold buy lotro gold lotro gold buy lotro gold runescape money runescape power leveling runescape money runescape gold dofus kamas cheap runescape money cheap runescape gold Hellgate Palladium Hellgate London Palladium Hellgate money Tabula Rasa gold tabula rasa money lotro gold buy lotro gold Tabula Rasa Credit Tabula Rasa Credits Hellgate gold Hellgate London gold dofus kamas buy dofus kamas wow power leveling wow powerleveling Warcraft PowerLeveling Warcraft Power Leveling World of Warcraft PowerLeveling World of Warcraft Power Leveling runescape power leveling runescape powerleveling eve isk eve online isk eve isk eve online isk 血管瘤 肝血管瘤 音乐剧 北京富码电视 富码电视 富码电视台 7天酒店 7天连锁酒店 7天连锁 自清洗过滤器 过滤器 压力开关 压力传感器 流量开关 流量计 液位计 液位开关 温湿度记录仪 风速仪 可燃气体检测仪 宿县最帅的胖子

3. detsember 2007 07:45  

Postita kommentaar

<< Home