kolmapäev, juuli 06, 2005

Lotman paneb Rifkini kummardajad paika

Teisipäevases Päevalehes ilmus Mihhail Lotmanilt hea arvamuslugu sellest, mis mees see Jeremy Rifkin õieti on ja kui tõsiselt tema juttu tasub võtta:
Mis puudutab Rifkinit – internetist ei õnnestu leida temalt ühtegi teaduslikku publikatsiooni ja tema haridustaust tekitab küsimusi. Näiteks mis teadus-kraadid tal on? Muide, Rifkin ise ennast teadlasena ei reklaami.
Lotman jätkab samas vaimus ja üpriski masendavate tagajärgedega Rifkinile ja tema poolehoidjatele. Rõõm näha, et kriitika ainult blogidesse ei jää.

Ma ei jaga küll kõiki Lotmani seisukohti (peamiselt biotehnoloogia vallas), kuid see artikkel on üle pika aja selgelt igasuguse sotsialismi vastu ja suurema vabaduse poolt.

Kahju ainult, et pseudo-sotsialismi pooldajad Päevalehes kordades rohkem sõna saavad.

6 Comments:

Blogger p said...

rifkinil jt on Gr. kraad (guru)

6. juuli 2005 17:42  
Anonymous A.Kes said...

Vabadus vs igasugune sotsialism. Räägid nagu Juhan Parts või siis suvaline reformierakonna tegelane. Mitte et ma Rifkini-fänn oleksin, aga Päevalehe suund eemale valitseva poliitilise eliidi SKP-märgadest unelmatest on minu meelest tervitatav.

6. juuli 2005 19:29  
Blogger OV said...

Tundub, et Lotman pole mõnda nimetatud raamatut läbi lugenud ja lahmib lootuses, et ka lehelugejad pole lugenud ja usuvad tema väiteid pimesi. Rifkini «Töö lõpu» rõhuasetus on mujal kui üleüldisel õnnestaval puhkusel.
Mille poolest erineb Lotman teistest visionääridest?
Ta suudab haarata vaid ajahetke, mitte protsesse ja arenguid see on tõsine miinus.
Ja pinnapealsuse poolest - visates õhku pealiskaudseid hinnanguid, eelistades subjektiivselt ühte teisele ja peenelt halvustades mittelemmikuid. Tehes seda erilise elegantsiga ja mängides sellele, et asjatundmatu publik rõkkab tunnustavalt kaasa igale kõlavale loosungile ja jätab tähelepanuta tõsisemad mõtteavaldused.
See parteipositsiooniline mõtteavaldus küll nüüd tõsine analüütiline materjal ei ole.

17. juuli 2005 02:44  
Blogger Jüri Saar said...

"Ta suudab haarata vaid ajahetke, mitte protsesse ja arenguid see on tõsine miinus. Ja pinnapealsuse poolest - visates õhku pealiskaudseid hinnanguid, eelistades subjektiivselt ühte teisele ja peenelt halvustades mittelemmikuid. Tehes seda erilise elegantsiga ja mängides sellele, et asjatundmatu publik rõkkab tunnustavalt kaasa igale kõlavale loosungile ja jätab tähelepanuta tõsisemad mõtteavaldused."

Sinu enda kommentaar käib päris hästi ka sinu enda kirjutatu kohta.

Lotman võttis "Töö lõpu" kiirelt kokku (ajaleheruum on piiratud ja ümberjutustust keegi ei saagi temalt nõuda) ja peatus ka muul kui puhkusel nagu sa isegi tead.

Minule ei jäänud kohe kuidagi muljet, et Lotman mingit visionääri staatust taga ajas vaid pigem tahtis Rifkini kirjutatut perspektiivi panna. Ja see õnnestus tal suurepäraselt.

Kui sa loodad tõsist analüütilist materjali Eesti päevalehtede arvamuskülgedelt leida, siis otsid sa seda valest kohast.

17. juuli 2005 15:31  
Anonymous Anonüümne said...

runescape money runescape gold runescape money runescape gold wow power leveling wow powerleveling Warcraft Power Leveling Warcraft PowerLeveling buy runescape gold buy runescape money runescape items runescape gold runescape money runescape accounts runescape gp dofus kamas buy dofus kamas Guild Wars Gold buy Guild Wars Gold lotro gold buy lotro gold lotro gold buy lotro gold lotro gold buy lotro gold runescape money runescape power leveling runescape money runescape gold dofus kamas cheap runescape money cheap runescape gold Hellgate Palladium Hellgate London Palladium Hellgate money Tabula Rasa gold tabula rasa money lotro gold buy lotro gold Tabula Rasa Credit Tabula Rasa Credits Hellgate gold Hellgate London gold dofus kamas buy dofus kamas wow power leveling wow powerleveling Warcraft PowerLeveling Warcraft Power Leveling World of Warcraft PowerLeveling World of Warcraft Power Leveling runescape power leveling runescape powerleveling eve isk eve online isk eve isk eve online isk 血管瘤 肝血管瘤 音乐剧 北京富码电视 富码电视 富码电视台 7天酒店 7天连锁酒店 7天连锁 自清洗过滤器 过滤器 压力开关 压力传感器 流量开关 流量计 液位计 液位开关 温湿度记录仪 风速仪 可燃气体检测仪 宿县最帅的胖子

3. detsember 2007 07:04  
Blogger Louyika Sia said...

I am working at Rsorder.com, which is providing cheap runescape gold ,rs items, runescape money , rs account and rs powerleveling with fast delivery.What you say is very funny and your thought rs gold is so new , which is also easy to be understood. However, i also want to say i am hope for more here. Better to remain silent and be thought a fool that to speak and remove all cheap rs gold doubt.

17. veebruar 2013 05:24  

Postita kommentaar

<< Home