laupäev, aprill 09, 2005

Tagasihoidlik sissejuhatus Blogosfääri

Juba jaanuari alguses kirjutasin, et on soov peatuda natuke põhjalikumalt blogidelt ja nende rollil väljaspool Eestit, kuid siis hakkasid järsku kõik blogidest kirjutama.

Esimesena torkas silma kohaliku staari artikkel Ekspressis, kus kirjeldamist leidis peamiselt eestlaste nurk blogosfäärist. Igati ülevaatlik artikkel, mis kajastas just seda osa blogosfäärist, millest minul kõige pealiskaudsem ettekujutus.

Mõned nädalad tagasi kajastasid aga mõlemad Eesti suuremad päevalehed blogide temaatikat laiemalt. Head, ülevaatlikud artiklid mõlemad (Päevaleht, Postimees), kuid paber seab omad piirangud ja leidsin, et vähemalt osa mainimist leidnud juhtumeid oleks võinud leida laiemat kajastamist. Seega oli põhjust jätkuvalt midagi kirja panna.

Käesolev postitus on sissejuhatus ja ühtlasi sisukord natuke põhjalikumale teemakäsitlusele, kus olen üritanud võimalikult palju viidata ka algallikatele, millest osad vist isegi ajaloolise väärtusega.

Esimeses osas käsitlen peamiselt blogosfääri kujunemist läbi murdepunktide, mis on ühel või teisel põhjusel leidnud kajastamist ka traditsioonilisemas meedias. Teises osas keskendun rohkem blogide rollile poliitikas ning üritan selgitada Coase'i ja Hayek'i ideid ja nende tähtsust blogosfääri mõju analüüsimisel. Kolmandas osas vaatan blogide kõige viimaseid arenguid ja spekuleerin selle üle, mis suunas blogosfäär on liikumas, mida huvitavat näen tulemas.

Kindlasti pole tegu mingi ammendava ülevaatega, kuid loodan, et käsitletav pakub huvi asjast huvitunutele ja võib-olla on isegi abiks kellegi mõne uurimustöö kirjutamisel. Kindlasti on aga teretulnud viited teistele põhjalikematele käsitlustele ja kommentaarid koos küsimustega.

Nii kuidas saavad valmis järgmised osad liigub see postitus blogis tagasi ülespoole.

TÄIENDATUD: See postituse ja sellega tihedalt seotud "esimene osa" seisavad mul juba mõnda aega draftidena, kuid seoses e-demokraatia seminariga (Teller kirjutab siin ja siin), kus osa kirja pandust leidis kajastamist vist Tarmu Tammerki poolt, otsustasin enda üllitise siiski pigem varem kui hiljem üles panna enne kui teise või kolmanda osaga üldse algust teen.

Pole veel lõplikult otsusatnud, kas selliseid põhjalike postitusi on üldse mõtet kirjutada blogi jaoks, kuid kui on lugejaid, siis leidub ka tahet kirjutada, seega palju oleneb kommentaaridest.

2 Comments:

Blogger Peeter Marvet said...

kui on postitused mida iminesed RSSis/ATOMis näevad, siis nad lingivad nende peale :-) keep up the good work

aga vaata, et sa ei unusta Dave'i rolli (ajaloo mõttes vaata nt http://archive.scripting.com/dir/davesWorld/weblogarchive/1997/april) RSS ja podcastingu osas, ta muidu väga kurvastab kindlasti

11. aprill 2005 22:39  
Anonymous Anonüümne said...

runescape money runescape gold runescape money runescape gold wow power leveling wow powerleveling Warcraft Power Leveling Warcraft PowerLeveling buy runescape gold buy runescape money runescape items runescape gold runescape money runescape accounts runescape gp dofus kamas buy dofus kamas Guild Wars Gold buy Guild Wars Gold lotro gold buy lotro gold lotro gold buy lotro gold lotro gold buy lotro gold runescape money runescape power leveling runescape money runescape gold dofus kamas cheap runescape money cheap runescape gold Hellgate Palladium Hellgate London Palladium Hellgate money Tabula Rasa gold tabula rasa money lotro gold buy lotro gold Tabula Rasa Credit Tabula Rasa Credits Hellgate gold Hellgate London gold dofus kamas buy dofus kamas wow power leveling wow powerleveling Warcraft PowerLeveling Warcraft Power Leveling World of Warcraft PowerLeveling World of Warcraft Power Leveling runescape power leveling runescape powerleveling eve isk eve online isk eve isk eve online isk 血管瘤 肝血管瘤 音乐剧 北京富码电视 富码电视 富码电视台 7天酒店 7天连锁酒店 7天连锁 自清洗过滤器 过滤器 压力开关 压力传感器 流量开关 流量计 液位计 液位开关 温湿度记录仪 风速仪 可燃气体检测仪 宿县最帅的胖子

3. detsember 2007 07:47  

Postita kommentaar

<< Home